JEZIORO JEZIORAK,
SIEMIANY I OKOLICE

Okolice Siemian

Odpoczynek nad najdłuższym jeziorem rynnowym w Polsce.

Miejscowość Siemiany jest położona nad słynnym jeziorem Jeziorak, na terenie powiatu Iława, otoczonym lasami i dziką przyrodą. Na wodach Jezioraka spotyka się corocznie setki żeglaży - jest to bowiem najdłuższe jezioro rynnowe w Polsce. Siemiany to wspaniałe miejsce do spędzenia wakacji nad jeziorem lub wyjazdów weekendowych z dala od miasta. Znajdziecie tu spokój i siłę pięknego, czystego środowiska.

Aktywny wypoczynek i atrakcje

Lasy i jeziora, szanty i zabawy.

Jeżeli jesteście zwolennikami aktywnego wypoczynku - też znajdziecie wiele atrakcji. Szlaki leśne przemierzone rowerem, wycieczki kajakami, łodziami, czy rowerami wodnymi dostarczą niezapomnianych wrażeń. Posiadamy możliwość wypożyczenia rowerów (bezpłatnie), a we wsi wypożyczyć można sprzęt wodny (odpłatnie).
Wieczorami można zawrzeć wiele znajomości podczas codziennych imprez tanecznych na skraju wsi (poza obszarem noclegów), w przystani nad samym jeziorem. Co tydzień w czwartek odbywają się również szanty w barze w centralnej części wsi.

Warto zobaczyć

Obiekty ważne historycznie i kulturowo + zwiedzanie.

Kierując się na północny zachód, warto zwiedzić zamek w Malborku. Dawna siedziba Krzyżaków skupia turystów z całej Europy - jest to bowiem największy na świecie zamek (powierzchniowo). Dawna stolica Zakonu Krzyżackiego znajduje się około godziny drogi od Siemian.
Kierując się na południowy wschód, warto zobaczyć miejsce Bitwy Pod Grunwaldem. W połączeniu ze zwiedzaniem Malborka jest to świetna trasa, która umożliwia nam podążanie za historią polskich wojen w XV wieku. Miejsce Bitwy pod Grunwaldem znajduje się w przybliżeniu godzinę drogi od Siemian.
Siemiany są świetnym miejscem odpoczynku w drodze z południa Polski nad morze Bałtyckie (bliska odległość do Mierzeji Wiślanej) oraz zwiedzania Pojezierzy Iławskiego, Ostródzkiego oraz Olsztyńskiego. Zaledwie 50 minut samochodem od naszego terenu znajduje się Elbląg, a trasa z Siemian do Krynicy Morskiej zajmuje średnio półtorej godziny.

Nasz teren

Czyli co oferujemy.

Wypoczywający u nas turyści mają do dyspozycji: 2 ogólne prysznice dla przyczepek, 3 ogólne toalety dla przyczepek, kuchnię, własne zasilanie 230V, miejsce do grilla i ogniska, pokoje z oddzielną infrastrukturą, piaskownicę dla dzieci, mini-ogród oraz parking w cenie noclegu. Teren jest ogrodzony i oświetlony.
Nasz teren znajduje się w przybliżeniu 200 metrów od wybrzeża jeziora Jeziorak. Nasza działka oddalona jest o 600 metrów od centrum wsi i 750 metrów od całorocznego sklepu spożywczego.
Zdjęcia naszego terenu znajdują się pod zakładką "ZDJĘCIA" na naszej stronie głównej. Cennik można sprawdzić pod zakładką "OFERTA", również znajdującą się na stronie głównej.

Link do naszej lokalizacji na mapach google: Kliknij tutaj

Powrót na stronę startową: